Szkolenia z wypełniania bruzd i zmarszczek, oraz Wolumetrii twarzy – dlaczego warto na nie postawić?

Godny zaufania gabinet kosmetologiczny to przede wszystkim szeroka oferta usług oraz wykwalifikowany personel. Aby każdy pracownik wykonywał powierzone zadania bezbłędnie, potrzebne są szkolenia. Jednym z bardzo popularnych obecnie są te z zakresu wypełniaczy tkankowych. O czym tak naprawdę mowa i dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Wypełnianie bruzd i zmarszczek oraz modelowanie kwasem hialuronowym – dlaczego warto je robić?
Coraz większa liczba gabinetów kosmetologicznych rozszerza swoją ofertę usługową o wypełnianie bruzd i zmarszczek. Opierają się one bowiem na zastosowaniu kwasu hialuronowego, który jest polisacharydem występującym u wszystkich organizmów żywych, od jednokomórkowych bakterii do człowieka. Jest on naturalnym składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, a także jedną z najistotniejszych struktur budowy naskórka. Kwas hialuronowy ma również ogromną zdolność do przyłączania cząsteczek wody, przez co możemy zapewnić jej optymalnie nawilżenie. Cząsteczki tego kwasu nadają cerze spójność i elastyczność. Niestety wraz z wiekiem zawartość HA w skórze zmniejsza się, przez co możemy zauważać słabsze uwodnienie i większą tendencję do powstawania zmarszczek.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego to tak zwane implanty czasowe. Są one odpowiednio sieciowane, to znaczy zapewniające większą twardość i odporność na działanie metabolizmu. W związku z tym można o wiele dłużej cieszyć się efektem wypełnienia bądź powiększenia. Aby jednak cały ten zabieg został przeprowadzony bezbłędnie, potrzebne są szkolenia z wypełnienia bruzd i zmarszczek.

Szkolenie z wypełniaczy tkankowych – krok po kroku
Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, na których obszarach i jakich problemach skupiają się wspomniane szkolenia. Są to przede wszystkim zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach czy w okolicy ust. Do tego można również dodać bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki czy opadające kąciki ust. W części teoretycznej dowiemy się, jaka jest anatomia naszej twarzy, a także poznamy miejsca, które w szczególności są niebezpieczne w kontekście wypełnień kwasem hialuronowym. Zapoznamy się z aspektami prawnymi i rodzajami samego preparatu.

W dodatku konieczne będzie nauczenie się zasad bezpieczeństwa zabiegowego i sterylności preparatów okołozabiegowych, takich jak igieł, znieczulenia czy dezynfekcji. Część teoretyczne obejmuje również sposoby radzenia sobie ze skutkami ubocznymi oraz powikłaniami. Z kolei część praktyczna opiera się na przedstawieniu metod iniekcji przez szkoleniowca, a także samą pracę kursanta pod jego czujnym okiem.

Można jednak pokusić się o jeszcze bardziej zaawansowane techniki, które dotyczą już wolumetrii twarzy. Pracuje się tutaj igłą oraz kaniulą. Szkolenie z rozszerzonym zakresem wiedzy obejmuje modelowanie nosa, okolicę jarzmową oraz policzkową, a także modelowanie brody, linii żuchwy oraz doliny łez. Podobnie jak w wersji podstawowej, musimy zapoznać się z anatomią twarzy, a także miejscami szczególnie ryzykownymi w kontekście wypełnień. Dodatkowo dowiemy się, czym jest kaniula, jakie są jej rodzaje oraz zasady pracy obowiązujące przy wykorzystaniu tego narzędzia. W części praktycznej szkoleniowiec przedstawia metody iniekcji, a kursant może później ćwiczyć pod jego nadzorem.

Szkolenia z wypełniaczy tkankowych w wykwalifikowanym gabinecie dają gwarancję przekazywania najnowocześniejszych technik, a także zapoznawania się z nowinkami technologicznymi. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wykonywanie naszych usług będzie komfortowe, bezbolesne, lecz przede wszystkim skuteczne.

Opracowano na podstawie https://skwarczynskakosmetologia.pl/